Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Historie » Ohlédnutí za prací mladých hasičů při SDH Těšany v roce 2011

Ohlédnutí za prací mladých hasičů při SDH Těšany v roce 2011

Zveřejněno 07.03.2012

V dubnu 2011 se podařilo po mnoha letech obnovit činnost kolektivu mladých hasičů a navázat tak na dlouholetou tradici práce s dětmi v SDH Těšany. I když od dubna neuběhlo ještě mnoho času, myslím, že jsme udělali kus práce, o čemž svědčí i úspěchy na závodech z poslední doby, či zorganizování závodů O pohár starosty obce v září 2011 a Mikulášských závodů, které v Těšanech proběhly 3. prosince 2011.

Na branných závodech, které proběhly 15. října ve Tvarožné se na skvělém 3. místě umístila mezi mladšími žáky dvojice H.Lízalová a A.Jochmanová, největšího úspěchu však dosáhly naše děti právě na domácích Mikulášských závodech. Závodů se zúčastnilo celkem 45 dětí z pěti SDH. Soutěžilo se ve dvojicích v 6-ti disciplínách a v kategorii mladší žáci obsadily naše děti 1., 2. i 3. místo. Na 1.místě se umístil H.Zářecký s L.Kopřivou, na 2.místě H. Lízalová s N. Vymazalovou a na 3. místě A. Sigmundová s H. Lízalovou. Dráhu si po starších vyzkoušela i naše přípravka a časy nebyly vůbec špatné. Všechny děti se opravdu snažily, a tak se mezi ně přišel podívat i Mikuláš a každému věnoval nějakou tu sladkost.

Mezi spousty závodů jsme s dětmi stihli navštívit mimo jiné i stanici profesionálních hasičů v Židlochovicích, kde jsme se měli možnost seznámit s  moderní technikou, kterou hasiči při výjezdech používají.

Určitě jsme se nenudili a naučili se spoustu nových věcí, které jsme si měli možnost vyzkoušet na různých závodech. To vše by nebylo možné bez všech lidí, kteří nám fandí a pomáhají při práci s dětmi, či organizovat různé akce nebo výjezdy na závody. Všem patří velký dík a věříme, že příští rok bude stejně úspěšný jako ten letošní a že se všem dětem bude v kolektivu mladých hasičů líbit.

Za kolektiv mladých hasičů SDH Těšany: J. Štelclová, J. Zářecký, M. Sigmund, P. M. Vaněček, J. Jestřebecký a J. Čech

Opište následující text - da64