SDH Těšany

Právě se nacházíte: JSDH » Zásahy » JSDH Těšany 5.-8.2015

JSDH Těšany 5.-8.2015

Zveřejněno 06.09.2015
  • 11.5. Únik nafty na zastávce MHD.
  • 10.6. Požár suché posečené trávy u hřbitova. Při dočerpávání CAS-25 po zásahu č.1 vyhlášen požár balíku slámy směr Otnice.
  • 14.7. Úklid vozovky na kruhovém objezdu - vysypané mláto.
  • 17.7. Mimořádná událost - vítr utrhl kus střechy na bytovém domu.
  • 23.7. Požár slámy a strniště směr Šinkvice.
  • 6.8. Taktické cvičení - evakuace tábora.

Letošní suché léto se i v naší obci zapsalo vyšším počtem výjezdů. Požáry byly naštěstí jenom malého rozsahu. Ale za to mimořádná událost, která postihla bytový dům nám dal pořádně zabrat. Nejvíce na poničené střeše pracovali Pavel Urban, Vlasta Vlasák, Pavel Čech, Adam Zeman a Michal Hrubý, ale i ostatní, kteří jim pomáhali zespodu.

Rok 2015 je pro naši jednotku přelomovým. Po vyhodnocení akceschopnosti techniky a výzbroje byla naše výjezdová jednotka obce vyhodnocena jako nejlepší z hasebního obvodu Židlochovice. Byla zařazena do zvláštního stupně pohotovosti a je předurčena k plnění úkolů na úseku OCHRANY OBYVATELSTVA.

To znamenalo pro kluky z naší jednotky v jarních měsících 36 hodinové školení ve školícím středisku HZS JMK Tišnov, složit zkoušky a projít 12 hodinovým praktickým výcvikem, kterým si prohloubili aktuální znalosti a načerpali nové zkušenosti.

Hasiči evakuovali letní dětský tábor u Biskoupek.

6. srpna 2015 – téměř sto účastníku letního dětského tábora pod Templštejnem muselo narychlo opustit tábořiště. Hasiči během taktického cvičení odvezli, přes nedaleký brod na řece Jihlavě táborníky nákladním autem s velkou brodivostí. Do evakuačního střediska je poté přepravil autobus.

V ranních hodinách zvýšili pracovníci povodí Moravy odtok z několika vodních děl na řece Jihlavě. Byl to výsledek nenadálých přívalových dešťů. Hasiči dostali pokyn k monitorování vodního toku. Stále se zvyšující hladina řeky mohla kdykoliv ohrozit nejen tábořiště.

Ještě dopoledne vyrazili hasiči se speciální technikou určenou k evakuaci (nákladní TATRA T815-7 z Břeclavi a evakuační autobus z Brna Lidické) na stanici do Ivančic. Předurčeným dobrovolným jednotkám k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva (Brno - Slatina a Židlochovice) byla nařízena pohotovost. Dobrovolné jednotky dále posílili hasiči z Brna - Černovic a Těšan.

Krátce po poledni se situace na řece zhoršila a byla nařízena evakuace dětského tábora. K táboru vyrazily 4 jednotky hasičů i s evakuační technikou. Další čtyři jednotky jely připravit evakuační středisko do nedalekých Budkovic.

Po třinácté hodině byli hasiči na místech určení. Začali s evakuací tábora a výstavbou evakuačního střediska. Po hodině a čtvrt bylo tábořiště již prázdné. Evakuační středisko hasiči postavili během půl hodiny. Hasiči hledali i dvě děti, které zůstaly v táboře, protože nevěděly, že jej musí opustit. Po patnácté hodině byli všichni táborníci zaevidováni v evakuačním středisku, kde dostali nápoje a stravu.  Před šestnáctou hodinou cvičení skončilo a táborníky odvezl autobus zpět do tábora.

Fotogalerie 2014-06-16 14.26.37.jpg 2014-06-16 14.26.46.jpg 20150610_150810.jpg 20150610_150820.jpg

Komenáře

 
Nový komentář

(nebude zveřejněn)

Opište následující text - d2b4


Jak nahlásit událost?

Při každé mimořádné události, pokud je v ohrožení život nebo majetek, volejte číslo 150

Linka je bezplatná

Ohlásíte

Aplikace hlášení pálení

Kontakt

JSDH Těšany
Těšany
Těšany 664 54

Velitel jednotky
+420 607 075 540

JSDH Těšany
sdh@sdhtesany.cz

Velitel jednotky
velitel@sdhtesany.cz

Mladí hasiči
mh@sdhtesany.cz

Sbor
Dobrovolných
Hasičů

Těšany

Podporují nás